Certifikace přírodní kosmetiky

Je snadné něco tvrdit. Je ale mnohem težší pro svá tvrzení předložit nezávislý důkaz.

Řada kosmetických produktů nese označení jako "čistě přírodní", "100% natural", "bio" či "bylinná" ve svém názvu, ale přesto obsahují nebezpečné chemikálie a syntetické vůně. Používání termínů jako „bio“, „organická“ či „přírodní“ kosmetika není zatím zákony nijak omezeno. Koupíte-li si „přírodní“ krém, šampón nebo make-up, může se jednat o výrobek, v němž mohou naprosto převažovat syntetické složky, navíc testované na zvířatech.

Podle čeho se můžete tedy orientovat, pokud si chcete vybrat výrobky skutečně ohleduplné k vlastnímu zdraví i k přírodě? Zajímejte se o složení kosmetických výrobků. Navíc v Evropě existují některé standardy a certifikáty, které vám mohou orientaci na trhu usnadnit.

Certifikace přírodní kosmetiky

Certifikace uděluje nezávislý externí orgán po splnění všech nastavených podmínek. O certifikát může požádat jakýkoliv výrobce a teprve pokud jeho výrobky splní podmínky, má právo je označit značkou certifikátu. Tyto značky jsou spotřebitelům dobře čitelné, podmínky standardů jsou veřejně přístupné a certifikované výrobky snadno dohledatelné.

Je však třeba také dodat, že certifikací přírodní kosmetiky je poměrně velké množství. Známky se liší nejen podle jednotlivých států, ale i v rámci jedné země se stále objevují nové a další. Je velmi obtížné, ne-li nemožné, porovnat všechna kritéria, a tak běžný spotřebitel se v nich jen těžko orientuje.

Pouze mezinárodní známka s kritérii, které zajišťují kvalitu produktů, může poskytnout nezbytnou pomoc při orientaci v produktech. V tomto směru se však blýská na lepší časy, neboť nedávno zavedená mezinárodní známka NaTrue by mohla orientaci zákazníka v kosmetických produktech značně ulehčit.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Anaé by Ecodis Menstruační kalhotky Panty na slabou menstruaci - černé - II. jakost S - z certifikované biobavlny

447 Kč
Shop

JežíŠEK - Fyzický dárkový poukaz k Vánocům 700 - ideální pro váhavé ježíšky

700 Kč
Shop

JežíŠEK - Fyzický dárkový poukaz k Vánocům 500 - ideální pro váhavé ježíšky

500 Kč
Shop

Manucurist Green Flash Šetrný odlakovač LED gel laku (100 ml) - odstraní gelový lak do 1 minuty

430 Kč
Shop

The Greatest Candle Sada vonných prášků na výrobu 5 svíček - mojito - II. jakost

199 Kč
Shop

JežíŠEK - Fyzický dárkový poukaz k Vánocům 1000 - ideální pro váhavé ježíšky

1 000 Kč
Shop