5 důvodů, proč byste měli vyzkoušet látkové menstruační vložky

Během svého života spotřebuje průměrná žena přibližně 150 kg menstruačních vložek a tampónů. To je asi 15 000 kusů odpadu znečišťující životní prostředí. Udržitelnost je stále více skloňované slovo nejen v módě. Menstruační látkové vložky jsou šetrnou alternativou nejen k přírodě, ale také k pokožce a ženským intimním partiím. To však stále nejsou jejich jediné výhody.

  • Jsou šetrné k životními prostředí

Skládky jsou plné použitých menstruačních vložek, tampónů, aplikátorů, ale také obalů, ve kterých se prodávají. Při výrobě, balení a přepravě to vytváří značné množství odpadu při pouhém dodávání těchto produktů z továrny do obchodů.  

Menstruační látkové vložky jsou vyráběné ekologicky a zero waste. Ani jejich praní a čištění nezanechává takovou ekologickou stopu, jako menstruační potřeby na jedno použití.

  • Jsou šetrnější k pokožce a intimním partiím ženy

Kromě toho, že mohou pozitivně ovlivnit menstruační bolesti a křeče, látkové vložky mohou snížit infekce a kožní vyrážky, protože jsou prodyšnější než vložky na jedno použití s plastovým povrchem.

Plasty, syntetická vlákna, vlněná buničina, chlór, syntetické chemikálie, umělé vůně a pesticidy a herbicidní bavlna používaná v jednorázových menstruačních produktech mohou vést k alergickým reakcím, hormonálním poruchám, poruchám reprodukce a dokonce rakovině.

  • Jsou méně finančně náročné

Dámské látkové vložky mohou vydržet roky. Není těžké spočítat, kolik průměrná žena investuje každý měsíc do nákupu menstruačních vložek a tampónů. Za 40 let, kdy průměrná žena menstruuje, je to velká částka. Sada látkových menstruačních vložek je jen jednorázovou investicí.

  • Podpoříte lokální výrobce 

Nákupem menstruačních vložek podpoříte malý český podnik, což je v současné době více než potřeba.

  • Jsou spolehlivé a hygienické

Dámské hygienické vložky látkové opravdu neprosakují. To je asi největší obava, kterou ženy mají, když nad pořízením látkových vložek uvažují. Voděodolná podšívka spolehlivě zabraňuje proniknutí vlhkosti ven ze spodního prádla.

 

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Rudolfs BIO Zelenina s hovězím masem 190 g

43 Kč
Shop

Almara Soap Mýdlo Amber Nights 100 g +- 5 g

187 Kč
Shop

Včelařství Balaštík Med květový 200 g

81 Kč
Shop

Mokosh Balzám na rty malina 15 ml

319 Kč
Shop

By Eloise London Gumička Gold Heart Silk Scrunchie - černá 1ks

264 Kč
Shop

Mokosh Tělový solný peeling ICON vanilka a tymián 300 g / 250 ml

776 Kč
Shop