5 důvodů, proč byste měli vyzkoušet látkové menstruační vložky

Během svého života spotřebuje průměrná žena přibližně 150 kg menstruačních vložek a tampónů. To je asi 15 000 kusů odpadu znečišťující životní prostředí. Udržitelnost je stále více skloňované slovo nejen v módě. Menstruační látkové vložky jsou šetrnou alternativou nejen k přírodě, ale také k pokožce a ženským intimním partiím. To však stále nejsou jejich jediné výhody.
  • Jsou šetrné k životními prostředí
Skládky jsou plné použitých menstruačních vložek, tampónů, aplikátorů, ale také obalů, ve kterých se prodávají. Při výrobě, balení a přepravě to vytváří značné množství odpadu při pouhém dodávání těchto produktů z továrny do obchodů.   Menstruační látkové vložky jsou vyráběné ekologicky a zero waste. Ani jejich praní a čištění nezanechává takovou ekologickou stopu, jako menstruační potřeby na jedno použití.
  • Jsou šetrnější k pokožce a intimním partiím ženy
Kromě toho, že mohou pozitivně ovlivnit menstruační bolesti a křeče, látkové vložky mohou snížit infekce a kožní vyrážky, protože jsou prodyšnější než vložky na jedno použití s plastovým povrchem. Plasty, syntetická vlákna, vlněná buničina, chlór, syntetické chemikálie, umělé vůně a pesticidy a herbicidní bavlna používaná v jednorázových menstruačních produktech mohou vést k alergickým reakcím, hormonálním poruchám, poruchám reprodukce a dokonce rakovině.
  • Jsou méně finančně náročné
Dámské látkové vložky mohou vydržet roky. Není těžké spočítat, kolik průměrná žena investuje každý měsíc do nákupu menstruačních vložek a tampónů. Za 40 let, kdy průměrná žena menstruuje, je to velká částka. Sada látkových menstruačních vložek je jen jednorázovou investicí.
  • Podpoříte lokální výrobce 
Nákupem menstruačních vložek podpoříte malý český podnik, což je v současné době více než potřeba.
  • Jsou spolehlivé a hygienické
Dámské hygienické vložky látkové opravdu neprosakují. To je asi největší obava, kterou ženy mají, když nad pořízením látkových vložek uvažují. Voděodolná podšívka spolehlivě zabraňuje proniknutí vlhkosti ven ze spodního prádla.    

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Hanabrand Nahřívací polštářek s BIO pohankou a špaldou - motýlci na starorůžové - prohřeje namožené svalstvo

235 Kč
Shop

Wild & Coco Essential Protein (30 kapslí)

188 Kč
Shop

Nobilis Tilia Akné pleťová voda (200 ml) - pro aknózní a mastnou pleť

159 Kč
Shop

Wild & Coco Probiotika Superhuman (30 kapslí)

799 Kč
Shop

Nobilis Tilia Akné čisticí gel (75 ml) - pro aknózní a mastnou pleť

219 Kč
Shop

laSaponaria Denní krém proti stárnutí SPF 30 BIO (50 ml) - Sleva

230 Kč
Shop