5 důvodů, proč byste měli vyzkoušet látkové menstruační vložky

Během svého života spotřebuje průměrná žena přibližně 150 kg menstruačních vložek a tampónů. To je asi 15 000 kusů odpadu znečišťující životní prostředí. Udržitelnost je stále více skloňované slovo nejen v módě. Menstruační látkové vložky jsou šetrnou alternativou nejen k přírodě, ale také k pokožce a ženským intimním partiím. To však stále nejsou jejich jediné výhody.

  • Jsou šetrné k životními prostředí

Skládky jsou plné použitých menstruačních vložek, tampónů, aplikátorů, ale také obalů, ve kterých se prodávají. Při výrobě, balení a přepravě to vytváří značné množství odpadu při pouhém dodávání těchto produktů z továrny do obchodů.  

Menstruační látkové vložky jsou vyráběné ekologicky a zero waste. Ani jejich praní a čištění nezanechává takovou ekologickou stopu, jako menstruační potřeby na jedno použití.

  • Jsou šetrnější k pokožce a intimním partiím ženy

Kromě toho, že mohou pozitivně ovlivnit menstruační bolesti a křeče, látkové vložky mohou snížit infekce a kožní vyrážky, protože jsou prodyšnější než vložky na jedno použití s plastovým povrchem.

Plasty, syntetická vlákna, vlněná buničina, chlór, syntetické chemikálie, umělé vůně a pesticidy a herbicidní bavlna používaná v jednorázových menstruačních produktech mohou vést k alergickým reakcím, hormonálním poruchám, poruchám reprodukce a dokonce rakovině.

  • Jsou méně finančně náročné

Dámské látkové vložky mohou vydržet roky. Není těžké spočítat, kolik průměrná žena investuje každý měsíc do nákupu menstruačních vložek a tampónů. Za 40 let, kdy průměrná žena menstruuje, je to velká částka. Sada látkových menstruačních vložek je jen jednorázovou investicí.

  • Podpoříte lokální výrobce 

Nákupem menstruačních vložek podpoříte malý český podnik, což je v současné době více než potřeba.

  • Jsou spolehlivé a hygienické

Dámské hygienické vložky látkové opravdu neprosakují. To je asi největší obava, kterou ženy mají, když nad pořízením látkových vložek uvažují. Voděodolná podšívka spolehlivě zabraňuje proniknutí vlhkosti ven ze spodního prádla.

 

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

MÁDARA BOOST Amino-fill 3D Lifting Booster 25 ml

629 Kč
Shop

acáo Růžový grep s guaranou 250 ml

36 Kč
Shop

Corine de Farme Intimní gel pro dívky 125 ml

181 Kč
Shop

Crazy Rumors Balzám na rty Mint Lemongrass 17 g

282 Kč
Shop

Naturinka Muškátové mýdlo 110 g

141 Kč
Shop

Nobilis Tilia Tamanu olej 20 ml

219 Kč
Shop