Přírodní repelent

Lidé neustále hledají alternativy k chemickým produktům a výjimkou není ani přírodní repelent. Víte o tom, že může pomoci i repelent vyrobený za domácích podmínek? Bude vás chránit úplně stejně a je také pravděpodobně méně toxický pro člověka a životní prostředí. Jaké jsou nejlepší přírodní repelenty proti komárům?

Zde máte výčet těch nej: 

  • Citronella
  • Citronový eukalyptus
  • Stroužek česneku
  • Máta peprná
  • Citronová tráva
  • Bazalka
  • Eukalyptus
  • Kočičí dráp
  • Tymián
  • Levandule
Přírodní repelent proti komárům a některé esenciální oleje udrží komáry mimo vás na poměrně dlouhou dobu. Blokují jejich čich, takže je pro ně těžší přistát na člověku, aby se nakrmili. 

garlic 3419544 640

CitronellaCitronella je známý repelent proti komárům. Citronellový olej se však rychle odpařuje, což znamená, že je účinný pouze krátkodobě, cca na 2 hodiny. Vysoké koncentrace citronelly mohou také způsobit podráždění pokožky.

Můžete si mimo jiné zakoupit i svíčku z citronelly. 

Citronový eukalyptusCitronový eukalyptový esenciální olej obsahuje svěží vůni a je oblíbeným výrobkem v úklidovém a kosmetickém průmyslu.

clove 1326474 640

HřebíčekMnoho lidí používá hřebíček v kombinaci se skořicí nebo jako aromatický doplněk do nápojů s citronem a cukrem. Hřebíček však může také pomoci zabránit otravnému štípnutí komárem.

Hřebíčkový olej je poměrně silný, takže ho nenanášejte přímo do rukou ani jej nenechávejte přes noc na kůži. 

herb 2540568 640

Máta peprnáPoužití máty peprné je dalším přirozenou ochranou proti komárům. Vysoké koncentrace silice máty peprné jsou účinné až na tři hodiny.

Citronová trávaEsenciální olej z citronové trávy je dobrou volbou pro přírodní repelent proti komárům, ale také jako přírodní repelent proti klíšťatům

Citronová tráva je bylina s jemnou citrusovou vůní. Je to také oblíbená přísada do čaje a do pokrmů asijských kuchyní. Jako repelent vydrží cca na 2,5 hodiny. 

top view 1248955 640

BazalkaBazalka je běžnou přísadou mnoha kuchyní, ale je také středně účinným repelentem proti komárům.

EukalyptusCitronový eukalyptus je účinný přírodní olej, který se používá jako repelent proti komárům - s ostrými vonnými sloučeninami, které prokazatelně zahánějí komáry. Je jeden z nejlepších typů ochrany, vydrží až 3 hodiny.

Kočičí drápPůsobí jako ochrana cca na dvě hodiny.    herbs 2523119 640

TymiánTymián je výborný přírodní repelent proti komárům, i když na kratší dobu, ale na jednu 1,5 hodinovou procházku bude stačit.

V neposlední řadě je mimo nanášení repelentů na pokožku také skvělé pálení listů z těchto rostlin, např. eukalyptus a tymián. 

Vyrobte si repelent domaKombinace esenciálních olejů společně s vodou nebo jinými nosnými oleji, např. kokosový nebo sójový - přináší pozitivní změnu od chemických bází nejrůznějších sloučenin. 

Některé esenciální oleje mohou také zapříčinit, že je kůže náchylná k poškození sluncem. Lidé by neměli používat éterické oleje na podrážděnou nebo jinak poškozenou pokožku. Ideální volbou je líska čarodejnice - je šetrnější, než stabilizátor v podobě 40 % vodky.

Z výše uvedených informací vyplývá, že jsou esenciální oleje účinné pouze krátkodobě, je tedy nejlepší tyto přípravky znovu aplikovat pravidelněji - zvláště poté, když jdete do vody nebo se více potíte.

Bylinky ve formě tymiánu, bazalky nebo máty peprné si vysaďte klidně i na zahrádce. 

cream 3521957 640

Hledáte kutilský způsob vytváření repelentů proti hmyzu?Tyto přípravky obsahují jednoduché a organické přísady. Vyzkoušejte je a najděte ten, který vám nejlépe vyhovuje. Spreje známe všichni, představíme vám balzám.

Balzám s včelím voskemPokud dáváte přednost použití balzámu místo spreje, vyrobte si tento parádní domácí balzám s trochou citronelly a citrónového eukalyptového oleje. Je to vhodný přírodní repelent pro děti i dospělé. Začněte jemným zahříváním směsi včelího vosku, kakaového másla a kokosového oleje a poté, co se směs začne ochlazovat, přidejte esenciální oleje.       

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Equa Skleněná lahev Active (0,55 l) - citrónová - Sleva

461 Kč
Shop

Purity Vision Meduňková voda BIO (100 ml)

189 Kč
Shop

Purity Vision Heřmánkový olej BIO (100 ml) - ideální pro citlivou a problematickou pleť

279 Kč
Shop

Purity Vision Růžový čisticí olej s arganem, jojobou a vit. E, BIO (100 ml)

349 Kč
Shop

Purity Vision Měsíčkový olej pro děti BIO (100 ml) - i pro citlivou pokožku miminek

299 Kč
Shop

The Greatest Candle Vonná svíčka ve skle (130 g) - citronela - Sleva

189 Kč
Shop